Elementary Orchestra

Elementary Orchestra Roster

2018-19

Each section is listed in alphabetical order by last name.

Violin I
  • Uhunoma Amayo, Kansas City-Coronado MS
  • June Baggett, Lawrence-South MS
  • Kimberly Cerna, Kansas City-Coronado MS
  • Leslie Diaz Marin, Kansas City-Eisenhower MS
  • Madison Freeland, Tecumseh-South Elem.
  • Jackson Freeman, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Amaya Gab, Lawrence-West MS
  • Mariah Gee, Kansas City-Northwest MS
  • Maria Guzman, Kansas City-Northwest MS
  • Daniel Hawj, Kansas City-Rosedale MS
  • Eddie Hernandez, Kansas City-Central MS
  • Sienna James, Kansas City-Banneker Elem.
  • Johana Justiniani, Kansas City-New Chelsea Elem.
  • Addyson Kaberline, Topeka-Farley Elem.
  • Kendall Koch, Berryton Elem.
  • Max Kuhlmann, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Gracie Lonnen, Wakarusa-Pauline South IS
  • Adriana Luna, Kansas City-Northwest MS
  • Gabi Lutes, Topeka-Washburn Rural MS
  • Arantzatzu Melquades, Kansas City-Northwest MS
  • Linh Nguyen, Lawrence-Southwest MS
  • Wavearly Nowling, Kansas City-Arrowhead MS
  • Hannah Robinson, Auburn Elem.
  • Hannah Rodgers, Wakarusa-Pauline South IS
  • Alejandro Rodriguez, Kansas City-Argentine MS
  • Lourdes Rodriguez, Topeka-Chase MS
  • Myriah Rojas, Kansas City-Argentine MS
  • Luis Rojas-Dominguez, Kansas City-Eisenhower MS
  • Zoe Roth, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Cristina Salazar Aquino, Kansas City-Eisenhower MS
  • Qadmiel Santos Guerra, Kansas City-New Chelsea Elem.
  • Jaxson Stone, Kansas City-Eisenhower MS
  • Mylee Tippets, Topeka-French MS
  • Jula Wendel-Hummell, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Walker Wilson, Topeka-Wanamaker Elem.
Violin II
  • Christopher Alvarenga Velasquez, Kansas City-Douglass Elem.
  • Riley Augustine, Topeka-French MS
  • Jayden Boggess, Kansas City-John F. Kennedy Elem.
  • Jaydn Combs, Wakarusa-Pauline South IS
  • Angela Denny, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Ella Devena, Tecumseh-South Elem.
  • Vanessa Frazier, Kansas City-William A. White Elem.
  • Claire Ireland, Topeka-Washburn Rural MS
  • Maddox Jaco, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Ashtynn Landry, Tecumseh-North Elem.
  • Anieka Leinberger, Topeka-Chase MS
  • Joziah McConnell, Kansas City-Grant Elem.
  • Shawn McLaughlin, Wakarusa-Pauline South IS
  • Brando Pedroza, Kansas City-Stony Point South Elem.
  • Arianna Perez, Berryton Elem.
  • Makayla Phillips, Wakarusa-Pauline South IS
  • Anthony Ponce, Kansas City-Welborn Elem.
  • Elizabeth Rozzi, Lawrence-South MS
  • Daniel Serrano, Kansas City-Douglass Elem.
  • Aniya Smith, Kansas City-John F. Kennedy Elem.
  • Beatriz Solis Bega, Kansas City-Quindaro Elem.
  • Audia Van Doren, Lawrence-West MS
  • Josephine Warrior, Lawrence-Southwest MS
  • Patrick Williams, Auburn Elem.
Viola
  • Omar Aguilar-Soriano, Topeka-French MS
  • Dale'Kia Avery, Kansas City-New Chelsea Elem.
  • Gabrielle Bandy, Kansas City-Quindaro Elem.
  • Ava Bruce, Kansas City-Rosedale MS
  • Leozuriel Camargo, Kansas City-Welborn Elem.
  • Nathaly Cervantes, Kansas City-Eisenhower MS
  • Isabella Deanda, Kansas City-Rosedale MS
  • Princess Dixon, Kansas City-Arrowhead MS
  • Sebastian Estrada, Kansas City-Northwest MS
  • Amaya Garcia, Kansas City-Silver City Elem.
  • Avery Goldman, Lawrence-Southwest MS
  • Natalie Gutierrez, Kansas City-Northwest MS
  • Brayden Hastings, Topeka-Chase MS
  • Aubrianna Hatchel, Kansas City-Stony Point South Elem.
  • Cadee Haugsness, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Thompson Kruggel, Tecumseh-South Elem.
  • Naledi Mackenzie, Topeka-Washburn Rural MS
  • Javier Madrigal, Kansas City-Eisenhower MS
  • Vera Mendell, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Amisadai Navarro-Aragon, Kansas City-Argentine MS
  • Adyson Ping, Berryton Elem.
  • Kelci Pittman, Kansas City-Arrowhead MS
  • Hector Ramirez, Kansas City-Coronado MS
  • Haylea Ruff, Tecumseh-North Elem.
  • Marcus Souders, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Mahaya Strahle, Lawrence-South MS
  • Hannah Strole, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Lafayette Thompson, Auburn Elem.
  • Amaya Valdivia, Tecumseh-North Elem.
  • Christian Young, Kansas City-Rosedale MS
Cello
  • Bennett Addink, Kansas City-Arrowhead MS
  • Rowan Banker, Lawrence-West MS
  • Sophia Carmack, Kansas City-Eisenhower MS
  • Ellie Delier, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Lorelai Dickson, Tecumseh-North Elem.
  • Amara Fischer, Berryton Elem.
  • Cristian Gallegos, Kansas City-Argentine MS
  • Zechariah Henderson, Kansas City-Coronado MS
  • Mia Herrin, Lawrence-South MS
  • Samuel Ibarra-Mendiola, Kansas City-Eisenhower MS
  • Claivaughn Jackson, Kansas City-Quindaro Elem.
  • Tayla James, Topeka-French MS
  • Anthony Johanning, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Andy Moon, Lawrence-Southwest MS
  • Breckin Musyoki, Topeka-Farley Elem.
  • Dakota Perez, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Reese Perkins, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Isaac Peterson, Topeka-Washburn Rural MS
  • Justin Rosales Rangel, Kansas City-Northwest MS
  • Alexis Salinas, Kansas City-Grant Elem.
  • Nevaeh Saunders, Kansas City-Emerson Elem.
  • Juliany Vasquez, Kansas City-New Chelsea Elem.
  • Natalie Wiles, Topeka-Farley Elem.
Bass
  • Cayman Barnes, Lawrence-West MS
  • Zelda Busby, Tecumseh-South Elem.
  • Madison East, Topeka-Washburn Rural MS
  • Maebelle Hamlin, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Peter Johnston, Topeka-Indian Hills Elem.
  • Tyler Lamb, Lawrence-South MS
  • Madison Lemke, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Calvin Manthe, Auburn Elem.
  • Rene' Marticorena, Kansas City-Rosedale MS
  • Christopher Reno, Kansas City-Stony Point North Elem.
  • Angel Rios, Kansas City-Northwest MS
  • Meagan Sanderson, Topeka-Farley Elem.
 
Chairperson
Cori Simmons
Integrated Arts Resource Center
1620 S. 21st St
Kansas City, KS 66106
c: 913-558-5910