High School 56A Band Roster (Blue)

2018-19

Alternates Listed on the Blue Band Roster are alternates for both Blue and Red Bands

Piccolo
  1. Lauren Miller, Topeka-Washburn Rural
Flute
  1. Nina Jaramillo, Lawrence-Free State
  2. Halle Marett, Lawrence
  3. Anna Braun, Topeka-West
  4. Samuel Mazas, Topeka
  5. Major Copeland, Topeka-Washburn Rural
  6. Mary May, Tecumseh-Shawnee Heights
  7. Emma Wagner, Lansing
  8. Caitlyn McCarty, Topeka
Oboe
  1. Anthony Moore, Kansas City-Sumner Academy
  2. Josephine Smart, Topeka
Bassoon
  1. Isaac White, Lawrence-Free State
  2. Jayde Reynoso, Tecumseh-Shawnee Heights
  3. Alt. - Rachel Woodbury, Topeka-Washburn Rural
Clarinet
  1. Aidan Pierce, Lawrence
  2. Victoria Castegneto, Leavenworth
  3. Allison Bell, Lawrence
  4. Emily Bodenhamer, Topeka-Washburn Rural
  5. Calvin Heit, Topeka
  6. Abigail Ludlum, Topeka
  7. Daylen Borisouth, Kansas City-Schlagle
  8. Sayra Cruz Albor, Kansas City-Harmon
Bass Clarinet
  1. Emily Whisenhunt, Lansing
  2. Elizabeth Parkes, Leavenworth
Alto Saxophone
  1. Nicholai Jost-Epp, Lawrence
  2. Nicholas Walker, Leavenworth
  3. Amaya Dajani, Kansas City-Sumner Academy
  4. Genesis Rogers, Leavenworth
  5. Alt. - Conner Forsberg, Tecumseh-Shawnee Heights
Tenor Saxophone
  1. Cole Berry, Topeka-Washburn Rural
  2. Helena Lord, Lawrence-Free State
  3. Alt. - Victor Rubio-Flores, Topeka
Baritone Saxophone
  1. John Racy, Lawrence
  2. Alt. - Makayla Geil, Topeka
Trumpet
  1. Evelyn Peat, Topeka-Washburn Rural
  2. Alex Stinson, Topeka-Washburn Rural
  3. Christopher Heard, Kansas City-Wyandotte
  4. Corbin Cool, Topeka-West
  5. Ben Brozeck, Topeka-Washburn Rural
  6. Gabriel Leverette, Lawrence-Free State
  7. Nirali Patel, Lawrence-Free State
  8. Calista McPherson, Lansing
  9. Ian Haas, Lawrence-Free State
  10. Phoenix Downs, Kansas City-Schlagle
  11. Landen Doty, Tecumseh-Shawnee Heights
  12. Carter Hepworth, Topeka-Washburn Rural
  13. Alt. - John Finnigan, Leavenworth
Horn
  1. Trent Ediger, Lawrence-Free State
  2. Ethan Rogers, Lawrence-Free State
  3. Emily Scott, Topeka-Washburn Rural
  4. Kayden Matney, Topeka
  5. Jake Signor, Lawrence
  6. Kayla Schinkel, Topeka-Washburn Rural
Trombone
  1. Bowen Boyack, Lawrence-Free State
  2. Taylor Edwards, Lansing
  3. Aaron Reed, Lawrence
  4. Alianna Carlton, Topeka-Washburn Rural
  5. Alexis Vielma, Kansas City-Schlagle
  6. William Walker, Topeka-Seaman
  7. Alt. - Brenton Ruano, Kansas City-Harmon
Euphonium
  1. Oliver Bidwell, Topeka-West
  2. Jordan Bond, Topeka
  3. Ashlyn Fewell, Topeka-Washburn Rural
  4. Alt. - Jessamine Greuter, Topeka
Tuba
  1. Michael Ward, Topeka-West
  2. Joshua Evans, Topeka
  3. Marcelino Ferrer, Topeka-West
  4. David Fitzhugh, Lansing
  5. Zach Bynum, Tecumseh-Shawnee Heights
Timpani
  1. Guthrie Bricker, Lawrence
  2. Alt. - Mark McKinley, Topeka-Washburn Rural
Mallets
  1. Hollis Wilkins, Lawrence-Free State
  2. Abby Reasoner, Lawrence-Free State
  3. Alex Bido, Lawrence-Free State
  4. Alt. - John Loos, Lawrence-Free State
Snare
  1. Jade Harvey, Lawrence-Free State
  2. Isaiah Sterling, Lansing
  3. Kansas Lees, Lawrence-Free State
  4. Nathaniel Routsong, Topeka
  5. Alt. - Marcus Smith, Topeka-West
 
Chairperson
1234A Band
Katie Grose
Meriden-Jefferson West HS
619 Condray
Meriden, KS 66512
c: 785-640-4613
w: 785-484-3331


56A Band
Eric Bradshaw
Topeka HS
800 SW 10th St
Topeka, KS 66612
w: 785-438-5850