High School 56A Band Roster (Red)

2018-19

Alternates Listed on the Blue Band Roster are alternates for both Blue and Red Bands

Piccolo
  1. Andrew Hodgkinson, Topeka
Flute
  1. Geneveive Roberts, Lawrence-Free State
  2. Grace Farney, Lawrence
  3. Emma Poort, Topeka-Seaman
  4. Suzanne Thompson, Topeka-Washburn Rural
  5. Elizabeth Sanders, Lansing
  6. Amria Stricklin, Topeka-Washburn Rural
  7. Laura Bearse, Tecumseh-Shawnee Heights
Oboe
  1. Elliott Whisenant, Lawrence-Free State
Bassoon
  1. Ashlyn Merrill, Lawrence-Free State
  2. Maxwell Walck, Lansing
Clarinet
  1. Morgan Dunn, Lawrence-Free State
  2. Anne Strukel, Lansing
  3. Jeffrey Duenas, Leavenworth
  4. Natalie Miller, Topeka-Washburn Rural
  5. Kristen Dennis, Lansing
  6. Sophia Heydon, Topeka-West
  7. Jo Jo Velasco, Lawrence-Free State
  8. Paige Taylor, Lansing
  9. Kelly DeHaven, Topeka
Bass Clarinet
  1. Imaya Figueroa, Lansing
  2. Melody Brooks, Lansing
Contrabass Clarinet
  1. Imaya Figueroa, Lansing
Alto Saxophone
  1. Ryan Claycamp, Lawrence
  2. Dalton Loewen, Topeka-Washburn Rural
  3. Ethan Berkley, Lawrence
  4. Harrison Kurz, Lansing
Tenor Saxophone
  1. Sarah Prather, Lansing
  2. Jared Jackson, Topeka-Washburn Rural
Baritone Saxophone
  1. Brandon Henderson, Leavenworth
Trumpet
  1. Thomas All, Lawrence-Free State
  2. Oscar Haro, Lawrence-Free State
  3. Jared Cote', Lawrence
  4. Ian Johnson, Topeka-West
  5. Quentin Weathers, Topeka
  6. Raef Landes, Lawrence
  7. Sebastian Lepage, Lawrence
  8. Chase Reed, Lawrence
  9. Logan Miller, Topeka-Washburn Rural
  10. Austin Newell, Topeka
  11. Natalie Rausch, Topeka-Washburn Rural
  12. Camden Ruckman, Lawrence-Free State
Horn
  1. Lia Ladner, Lawrence-Free State
  2. Jeremiah Lossa, Lansing
  3. Sanders Barbee, Lawrence
  4. Patricia Thomas, Lawrence-Free State
  5. Lauren Buchanan, Topeka-Washburn Rural
  6. Alex Flathers, Lawrence
Trombone
  1. Connor Jones, Lawrence
  2. Cole McClendon, Topeka
  3. Bella Kirkwood, Lawrence
  4. Emmy Bidwell, Topeka-West
  5. Aaron Brown, Lansing
  6. Alex Aguirre, Kansas City-Sumner Academy
Euphonium
  1. Ellie White, Lawrence-Free State
  2. Cameron Meseke, Topeka
  3. Kendrick Ricketts, Kansas City-Sumner Academy
Tuba
  1. Eli Mardis, Lawrence
  2. Alex Scerbo, Topeka-Washburn Rural
  3. Josh Strumillo, Kansas City-Sumner Academy
  4. Connor Trupp, Topeka
  5. Connor Kenaga, Lansing
Timpani
  1. Kaylie Green, Topeka-Washburn Rural
Mallets
  1. Jason Brown, Lawrence-Free State
  2. Keaton Hoy, Lawrence
  3. Charlie Johnson, Lawrence-Free State
Snare
  1. Andrew Wallen, Lawrence
  2. Luke Jacobs, Lawrence-Free State
  3. Hayden Beck, Topeka-Washburn Rural
  4. Trevon Groggins, Topeka-West
 
Chairperson
1234A Band
Katie Grose
Meriden-Jefferson West HS
619 Condray
Meriden, KS 66512
c: 785-640-4613
w: 785-484-3331


56A Band
Eric Bradshaw
Topeka HS
800 SW 10th St
Topeka, KS 66612
w: 785-438-5850