Middle Level Band

9th Band Roster

2018-19

Flute
  1. Elizabeth Schaefer, Rossville
  2. Jolynn Martell, Topeka
  3. Katelyn Servaes, Atchison
  4. Heather Janus, Oskaloosa
  5. Emily Taylor, Baldwin City
  6. Rachel Cloud, Meriden-Jefferson West
  7. Annalysse Allen, Holton-Jackson Heights
  8. Aleyna Grandpre, Valley Falls
  9. Emma VanBrocklin, Bonner Springs
  10. Nina Katz, Lawrence-Free State HS
Oboe
  1. Olivia Braunschweig, Lansing
  2. Reagan Garcia, Lawrence
Bassoon
  1. Carwin Cooper, Kansas City-Sumner Academy
  2. Elaine Frink, Lawrence
Clarinet
  1. Katina Bartel, Holton
  2. Ellie Barnard, Eudora
  3. Rebekah Farrow, Tonganoxie
  4. Alana Vargas, Topeka-West
  5. Brett Wende, Hoyt-Royal Valley
  6. Sydney Althauser, Holton
  7. Cat Bowen, Oskaloosa
  8. Kayc'ley Jones, Kansas City-Sumner Academy
  9. Sierra Breedlove, Baldwin City
  10. Taylor Spinelli, Tecumseh-Shawnee Heights
  11. Walter Evans, Topeka
  12. Kasmin Tottress, Kansas City-Sumner Academy
  13. Autumn Rawleigh, Bonner Springs
  14. Tatum Crow, Topeka-Seaman
  15. Danika Fickler, Tonganoxie
  16. Maxine Smith, Rossville
  17. Zetta Noll, Winchester-Jefferson County North
  18. Jana Landreth, Baldwin City
Bass Clarinet
  1. Hadley Poeppel, Lansing
  2. Maci Behrnes, Effingham-Atchison Co. Community
Alto Sax
  1. Kendon Wege, Hoyt-Royal Valley
  2. Caleb Worthington, Winchester-Jefferson County North
  3. Sophie Wagemaker, Topeka
  4. Gracie Bryan, Baldwin City
  5. Kalia Fountaine, Tonganoxie
  6. Olivia Demaree, Lawrence-Free State HS
Tenor Sax
  1. Keegan Lott, Effingham-Atchison Co. Community
  2. Tyler White, Topeka-Seaman
  3. Garyn Bradley, Oskaloosa
Bari Sax
  1. Gavin Tinajero, Topeka-West
Trumpet
  1. Jamie King, Lawrence-Free State HS
  2. Sophia Thomas, Lawrence
  3. Kyler Blocker, Topeka-Highland Park
  4. Joseph Fletcher, Tonganoxie
  5. Cadence Harris, Meriden-Jefferson West
  6. Austin Acheson, Effingham-Atchison Co. Community
  7. Daniel Little, Holton-Jackson Heights
  8. Mercedes Edwards, Winchester-Jefferson County North
  9. Katie DesLauiers, Meriden-Jefferson West
  10. Hannah Garcia, Kansas City-Turner
  11. Alexander Bean, Topeka-West
  12. Lucas Hafer, Baldwin City
Horn
  1. Joshua Welicky, Bonner Springs
  2. Wyatt McGinnis, Tecumseh-Shawnee Heights
  3. Karson Worhington, Winchester-Jefferson County North
  4. Aiden Sieve, Valley Falls
  5. Alexis Buchholz, Lansing
  6. Rorie Sturgeon, Lawrence-Free State HS
Trombone
  1. Sidney Harris, Kansas City-Sumner Academy
  2. Giancarlo Urenda, Kansas City-Turner
  3. Corbin Mott, Topeka-Seaman
  4. Augustine Stillion, Rossville
  5. Morgan Dean, Topeka-Highland Park
  6. Dalton Ashcraft, Holton
  7. Cody Loganbill, Eudora
  8. Jeff Johnston, Tecumseh-Shawnee Heights
  9. Dillon Mitchell, Topeka
  10. Nathan Mack, Lansing
Euphonium
  1. Tayte Markoulatous, Lawrence
  2. Bobbi Horr, Holton
  3. Adam White, Rossville
  4. Ian Anderson, Holton-Jackson Heights
Tuba
  1. Michael Bresser, Lansing
  2. Ender Isenburg, Eudora
  3. Cuyler Dunn, Lawrence
  4. Joshua Borcherding, Rossville
  5. Deashia Bell, Kansas City-Sumner Academy
  6. Cooper Monson, Meriden-Jefferson West
Percussion
Listed in alphabetical order
  • Eastyn Armstrong, Tecumseh-Shawnee Heights
  • Fred Davis, Topeka-Highland Park
  • Calvin Denson, Kansas City-Turner
  • Monica Kern, Winchester-Jefferson County North
  • Sondra Owings-Priest, Hoyt-Royal Valley
  • Logan Reist, Topeka
  • Simon Walrod, Eudora
  • Macy Williams, Bonner Springs
 
Chairperson
Becky Jones
Lansing MS
220 Lion Lane
Lansing, KS. 66043
c: 913-980-4350
w: 913-727-1197 x3129