Elementary Orchestra

Elementary Orchestra Roster

2019-20

Each section is listed in alphabetical order by last name.

Violin I
  • Aarya Ashuraut, Topeka-Indian Hills Elem.
  • Kianna Ayala, Lawrence-West MS
  • Alex Bain, Kansas City-Arrowhead MS
  • Maliyah Blackwell-Galvan, Tecumseh-North Elem.
  • Royce Daniels, Tecumseh-South Elem.
  • Leslie Diaz Marin, Kansas City-Eisenhower MS
  • Mariah Gee, Kansas City-Northwest MS
  • Angel Gonzalez Lopez, Kansas City-Central MS
  • Rhiannon Good, Wakarusa-Pauline South IS
  • Kaitlyn Guay, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Ria Harbin, Kansas City-Northwest MS
  • Johana Justiniani, Kansas City-Northwest MS
  • Dyanna Lara, Kansas City-Rosedale MS
  • Amber Mata, Kansas City-Rosedale MS
  • Natalyne Mathews, Topeka-Chase MS
  • River McCoy, Topeka-Indian Hills Elem.
  • Kristin Mellick, Kansas City-Eisenhower MS
  • Jimena Nevarez, Kansas City-West MS
  • Chloe Novosel, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Wavearly Nowling, Kansas City-Arrowhead MS
  • Juan Ontiveros, Kansas City-Central MS
  • Naomi Pang, Lawrence-Billy Mills MS
  • Anthony Ponce Magana, Kansas City-Eisenhower MS
  • Happi Rodriguez, Topeka-Chase MS
  • Zoe Roth, Topeka-Washburn Rural MS
  • Cristina Salazar Aquino, Kansas City-Eisenhower MS
  • Qadmiel Santos Guerra, Kansas City-Arrowhead MS
  • Aamya Schelble, Wakarusa-Pauline South IS
  • Allie Schroeder, Auburn Elem.
  • Shelby Showalter, Berryton Elem.
  • Malahki Simmons-Fields, Kansas City-Argentine MS
  • Juana Torres, Kansas City-West MS
  • Ethan Verdict, Kansas City-Arrowhead MS
  • Kalvin Wilson, Topeka-Farley Elem.
  • Marlena Zuo, Lawrence-Southwest MS
Violin II
  • Noah Allen, Berryton Elem.
  • Mridula Boopeshkumar, Lawrence-Southwest MS
  • Brennyn Braxton, Kansas City-Bethel Elem.
  • Phenix Bruce, Kansas City-Thomas A. Edison Elem.
  • Parker Chapman, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Peyton Fowler, Topeka-Farley Elem.
  • Peher Gupta, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Daniela Herrera, Kansas City-Welborn Elem.
  • Melissa Irigoyen, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Joel Jijo, Topeka-Indian Hills Elem.
  • Izabella Lopez, Kansas City-Argentine MS
  • Ketzia Madrid, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Lirio Martinez, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Makale McGlory, Tecumseh-South Elem.
  • A.J. Messick, Lawrence-Billy Mills MS
  • Dakota Minich, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Aileen Pardo, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Ma'Ryah Phelps, Tecumseh-North Elem.
  • Dayrin Pineda, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Mercedes Ramos, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Charles Reynolds, Kansas City-Quindaro Elem.
  • Aurora Rochefort, Wakarusa-Pauline South IS
  • Adriana Rodriguez, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Lucas Rowe, Kansas City-Frank Rushton Elem.
  • Ngun Sui, Kansas City-Bethel Elem.
  • Sarah VanHouse, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Walker Wilson, Topeka-Washburn Rural MS
Viola
  • Leozuriel Camargo Martinez, Kansas City-Eisenhower MS
  • Isabella De Anda, Kansas City-Rosedale MS
  • Emmy Diaz, Kansas City-Welborn Elem.
  • Princess Dixon, Kansas City-Arrowhead MS
  • Sebastian Estrada Alonso, Kansas City-Eisenhower MS
  • Isaac Gaytan, Kansas City-Central MS
  • Lena Hasiuk, Lawrence-West MS
  • Cadee Haugsness, Topeka-Washburn Rural MS
  • Christopher Hawj, Kansas City-Grant Elem.
  • Mariah Holst, Kansas City-Hazel Grove Elem.
  • Michael Lilly, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Jaretzy Lopez-Martinez, Lawrence-Southwest MS
  • Henry Metzger, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Serenity Meyer, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Kassandra Mijares, Kansas City-Rosedale MS
  • Victoria Ontiveros, Kansas City-Mark Twain Elem.
  • Kelci Pittman, Kansas City-Arrowhead MS
  • Anthony Reyes, Kansas City-Northwest MS
  • Blain Rummage, Wakarusa-Pauline South IS
  • Thomas Sikes, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Adelaide Sivits, Lawrence-Billy Mills MS
  • Joshua Stockman, Tecumseh-North Elem.
  • Alera Tonniges, Auburn Elem.
  • Metzli Torres, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Shelby Watson, Berryton Elem.
Cello
  • Leonela Alvarez Holguin, Kansas City-Eisenhower MS
  • Janessa Anderson, Kansas City-Frances Willard Elem.
  • Audrey Appuhn, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Crystal Canul Marchand, Topeka-Chase MS
  • Udo Ekeleme, Topeka-Farley Elem.
  • Cristian Gallegos, Kansas City-Argentine MS
  • Nevaeh Gonzalez, Auburn Elem.
  • Cianna Graves, Tecumseh-Shawnee Heights Elem.
  • Kaylee Gray, Tecumseh-South Elem.
  • Isabelle Hall, Tecumseh-South Elem.
  • Kenzie Lawson, Auburn Elem.
  • Ava Lee, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Jackson Mason, Kansas City-White Church Elem.
  • Logan Minich, Kansas City-Noble Prentis Elem.
  • Eyli Munoz-Lykins, Topeka-Chase MS
  • Kevin Pachero, Kansas City-Quindaro Elem.
  • Oliver Perez, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Lilianna Portillo, Kansas City-Hazel Grove Elem.
  • Michael Pottratz, Tecumseh-North Elem.
  • Davin Potts, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Daeleon Rendell, Kansas City-Arrowhead MS
  • Eli Replogle, Topeka-Indian Hills Elem.
  • Wyatt Shorb, Topeka-Jay Shideler Elem.
  • Everett Still, Kansas City-Argentine MS
  • Nicholas Velasco Barrientos, Lawrence-West MS
  • Ava Von Lintel, Topeka-Farley Elem.
  • Quinn West, Kansas City-White Church Elem.
  • Jocelyn Wilson, Lawrence-Southwest MS
Bass
  • Alicia Anderson, Berryton Elem.
  • Jacob Durner, Lawrence-Billy Mills MS
  • Megan Feltz, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Otis Hodson, Kansas City-Frank Rushton Elem.
  • Aedan Hubner, Topeka-Wanamaker Elem.
  • Trevin Jones, Kansas City-White Church Elem.
  • Christopher Reno, Kansas City-Central MS
  • Meagan Sanderson, Topeka-Washburn Rural MS
  • Annah Steele, Lawrence-West MS
 
Chairperson
Cori Simmons
Integrated Arts Resource Center
1620 S. 21st St
Kansas City, KS 66106
c: 913-558-5910