Middle Level Orchestra

Middle Level Orchestra Roster

2019-20

Sections are listed in alphabetical order.

Violin 1
  • Aidan Ayala, Lawrence-West MS
  • Brock Broadbent, Tecumseh-Shawnee Heights HS
  • Ezequiel Cuevas-Perez, Kansas City-Harmon HS
  • Claudia Davis, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Lizbeth Flores Delamora, Kansas City-West MS
  • Jazmin Frank, Kansas City-Rosedale MS
  • Jennifer Garcia, Kansas City-Rosedale MS
  • Tristyn Johnson, Topeka-French MS
  • Ainsley Jones, Topeka-Seaman HS
  • Kaitlan Kaulaity, Lawrence HS
  • Wendo Kimori, Lawrence-Free State HS
  • Isaac Langley, Topeka-Washburn Rural HS
  • Esther Lee, Lawrence-Southwest MS
  • Gabi Lutes, Topeka-Washburn Rural MS
  • Melanie Lysaught, Tecumseh-Shawnee Heights MS
  • Eli Marburger, Lawrence HS
  • Dylan Munguia, Kansas City-Wyandotte HS
  • Julissa Perez, Kansas City-Wyandotte HS
  • Lourie Rodriguez, Topeka-Chase MS
  • Alexis Sanders, Kansas City-Argentine MS
  • Miranda Serda, Kansas City-Sumner Academy
  • Eli Vandervoort, Lawrence HS
Violin 2
  • Daniel Angel, Kansas City-Eisenhower MS
  • Corbin Askew, Tecumseh-Shawnee Heights HS
  • Rowan Barajas, Tecumseh-Shawnee Heights MS
  • Evina Boykin, Kansas City-Northwest MS
  • Haley Branstetter, Topeka-Seaman HS
  • DeJanae Brown, Kansas City-Schlagle HS
  • Citilalinzi Cortes-Torres, Kansas City-Sumner Academy
  • Bryant Crosby, Kansas City-Schlagle HS
  • Sofia Garcia, Kansas City-Washington HS
  • Ancheleydi Garcia-Velasquez, Kansas City-Harmon HS
  • Vonna Goins, Kansas City-Wyandotte HS
  • Jada Harris, Kansas City-Northwest MS
  • Sophia Hill, Topeka-Chase MS
  • Maddox Jaco, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Felix Janzen Chappell, Lawrence-Free State HS
  • Vamaria Kellogg, Kansas City-Washington HS
  • Taijhanique Kirtdoll, Topeka-French MS
  • Constance Lollar, Lawrence-West MS
  • Mikyla Lutes, Kansas City-Rosedale MS
  • Allie Mapes, Topeka-Washburn Rural MS
  • Arantzatzu (Ara) Melquiades, Kansas City-Sumner Academy
  • Sofia Mercado Amado, Kansas City-Sumner Academy
  • Victoria Netherland, Kansas City-Schlagle HS
  • Isaac Olivas, Kansas City-Central MS
  • Luca Osborn, Lawrence-Southwest MS
  • Xearianna Rice, Kansas City-Northwest MS
  • Denisse Rivas, Kansas City-Wyandotte HS
  • Eduardo Sandoval, Kansas City-Central MS
  • Erika Solis Bermudez, Kansas City-Rosedale MS
  • Emilia Thomas, Kansas City-Argentine MS
  • Myo Thway, Kansas City-Washington HS
  • Anahi Vazquez, Kansas City-Wyandotte HS
Viola
  • Karlie Aldrich, Lawrence-West MS
  • Alexis Alejo Santos, Kansas City-Northwest MS
  • Trinity Anderson, Kansas City-Sumner Academy
  • Camille Cluke, Topeka-French MS
  • Princess Dixon, Kansas City-Sumner Academy
  • Jayden Grabauskas, Topeka-Washburn Rural MS
  • Madison Halloran, Tecumseh-Shawnee Heights MS
  • Brayden Hastings, Topeka-Chase MS
  • Jaiana Kemper, Kansas City-Washington HS
  • Arran Kennedy Orive, Lawrence HS
  • Brayden Long, Topeka-Seaman HS
  • Edward Mejia, Kansas City-Argentine MS
  • Ivy Morris, Lawrence-Billy Mills MS
  • David Orozco, Kansas City-Central MS
  • Nathaniel Slemmer, Lawrence-Free State HS
  • Noah Slusser, Tecumseh-Shawnee Heights HS
  • Marcus Souders, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Madison Teal, Tecumseh-Shawnee Heights MS
  • Ashley Valenzuela Rodriguez, Kansas City-Harmon HS
  • Kaliona Villalobos, Kansas City-Wyandotte HS
  • Ciara Whisenant, Kansas City-Eisenhower MS
Cello
  • Bennett Addink, Kansas City-Sumner Academy
  • Kinzi Barnes, Kansas City-Washington HS
  • Anna Dishman, Kansas City-Argentine MS
  • Karlee Falk, Tecumseh-Shawnee Heights HS
  • Angiela Henderson, Topeka-Chase MS
  • Anthony Johanning, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Miya McRoy, Kansas City-Wyandotte HS
  • Eli Myers, Lawrence HS
  • Ella Myers, Tecumseh-Shawnee Heights MS
  • Kayla Navarro-Aragon, Kansas City-Harmon HS
  • Brandon Parnell, Lawrence-Billy Mills MS
  • Cohen Partain, Topeka-Chase MS
  • Isaac Peterson, Topeka-Washburn Rural MS
  • Alayna Santos, Kansas City-Harmon HS
  • Angelica Shields, Topeka-French MS
  • Teagan Vang, Kansas City-Sumner Academy
  • Htoo Wah, Kansas City-Rosedale MS
  • Lauren Wilson, Topeka-Seaman HS
  • Lizzy Wood, Lawrence-West MS
Bass
  • Isabelle Booth, Topeka-French MS
  • Bradie Clark, Tecumseh-Shawnee Heights HS
  • Cate Demaree, Lawrence-Free State HS
  • Madison East, Topeka-Washburn Rural MS
  • Maebelle Hamlin, Lawrence-Liberty Memorial Central MS
  • Benjamin Mellick, Kansas City-Sumner Academy
  • Carson Schraad, Lawrence HS
  • Mia Warren, Kansas City-Northwest MS
  • Maizee Wopsock, Lawrence-West MS
 
Chairperson
Mariah Barnett
Lawrence HS
1901 Louisiana St
Lawrence, KS 66046
c: 785-643-6941
w: 785-330-1890